Economie & tewerkstelling : Werkloosheid stempelcontrole


Werkloosheid stempelcontrole

Stempelcontrole

Wat verandert er?


U moet zich niet meer aanmelden op de stempelcontrole.  Vanaf 15.12.2005 wordt er geen stempelcontrole meer georganiseerd.

 Meld u de laatste keer aan op maandag 5 december (blauwe kaart) en op woensdag 7 december (groene kaart).

Was u op die dag afwezig, dan moet u zich aanmelden op de eerstvolgende werkloosheidsdag. Is die dag gelegen na 14 december, dan is een bijkomende aanmelding overbodig.   Werd uw werkloosheidsperiode onderbroken gedurende ten minste 28 opeenvolgende dagen, neem dan contact op met uw uitbetalingsinstelling voor de indiening van een uitkeringsaanvraag en laat u opnieuw inschrijven als werkzoekende.


Wat verandert er niet?

U moet verder in het bezit zijn van een controlekaart.  U moet, ook na 15.12.2005, in het bezit zijn van een controlekaart (te verkrijgen bij uw uitbetalingsinstelling).


Welke controlekaart?  Voor welke werklozen?

  • Blauwe kaart C3A de werklozen die ingeschreven moeten zijn als werkzoekende (ook de werkloze die tot nu toe de groene kaart C3B gebruikte)
  • Witte kaart C3C de werklozen die niet moeten ingeschreven zijn als werkzoekende

U mag echter, in afwachting dat u nieuwe controlekaarten krijgt, verder gebruik maken van oude controlekaarten.  Vergeet niet het vakje op uw controlekaart zwart te maken alvorens het werk aan te vatten.
Ook ziekte, vakantie, dagen waarop u niet beschikbaar bent voor werk of waarvoor u loon ontving, moet u aanduiden op uw controlekaart. Uw verklaringen worden onder meer gecontroleerd door vergelijking met gegevens waarover de overheid beschikt in haar elektronische databanken. Onjuiste verklaringen kunnen leiden tot verlies van het recht op werkloosheidsuitkeringen.

Bezorg uw controlekaart op het einde van de maand aan uw uitbetalingsinstelling.

Opgelet: om uitkeringen te krijgen, moet u in België verblijven.  Ook na de afschaffing van de stempelcontrole, moet u nog steeds in België verblijven om recht te hebben op werkloosheidsuitkeringen.  U mag echter met behoud van uitkeringen naar het buitenland met vakantie gaan gedurende een vakantieperiode van 24 dagen (4 weken) per jaar. U moet deze vakantiedagen op uw controlekaart aanduiden met de letter “V?.

Om na te gaan of u effectief in België verblijft, kan de RVA u een brief sturen waarmee u zich persoonlijk moet aanmelden bij uw gemeentebestuur of de plaatselijke RVA (werkloosheidsbureau). In dit geval, moet u deze brief, ingevuld door het gemeentebestuur of de plaatselijke RVA, op het einde van de maand samen met uw controlekaart indienen bij uw uitbetalingsinstelling.


Bent u deeltijdse werknemer?

De deeltijdse werknemer die een inkomensgarantie-uitkering ontvangt, moet vanaf de eerste werkdag in het bezit zijn van een formulier C3deeltijds. Deze werknemer moet om de 3 maanden bij het gemeentebestuur of de arbeidsbemiddelingsdienst de formulieren C3deeltijds laten valideren. Deze regeling wijzigt niet.

meer info?

website van de RVA